“Sadales tīkls” sola visiem klientiem lielāku slodzi pārejas laikā pieslēgt atpakaļ bez maksas

Šī gada 1. jūlijā stājās spēkā izmaiņas elektroenerģijas pārvades un sadales sistēmas pakalpojumu tarifos. Lai izmaksas par sistēmas pakalpojumiem būtu optimālas, AS “Sadales tīkls” mudināja izvēlēties elektroenerģijas lietošanas paradumiem atbilstošu slodzi (jaudu). Ja ar mazāku jaudu nepietiek, līdz šim par lielākas slodzes pieslēgšanu atpakaļ bija jāmaksā aptuveni 80 eiro. Tagad “Sadales tīkls” sola visiem klientiem lielāku slodzi pārejas laikā pieslēgt atpakaļ bez maksas.

Kā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja AS “Sadales tīkls” pārstāve Gunta Līne, uzņēmums nolēmis pārejas periodā ļaut visiem klientiem vienu reizi atjaunot iepriekš samazināto pieslēguma slodzi bez maksas: “Es varu apliecināt, ka konceptuāli risinājums mums ir rasts, un tas nozīmē, ka pārejas periodā, gada garumā mēs visiem klientiem nodrošināsim iespēju vienu reizi bez maksas saņemt slodzes atjaunošanas pakalpojumu.”

“Tas attiecas uz klientiem, kuri ir veikuši šo slodzes samazināšanas pakalpojumu. Šis ir lielā mērā saistīts ar to, ka šis jaunais tarifs mudina cilvēkus vairāk izvērtēt savu pieslēguma jaudu,” sacīja Līne.

“Sadales tīkls” arī atgādināja, ka lēmums par slodzes samazināšanu ir rūpīgi jāizvērtē, arī tāpēc, ka var būt gadījumi, kad “atbrīvotā” jauda pēc laika vairs nav pieejama (ja to būs saņēmis kāds cits klients un konkrētajā tīkla vietā vairs brīvas jaudas nebūs). Tādā gadījumā slodzes palielināšanai būs nepieciešama tīkla pārbūve, kas var radīt papildu izmaksas.

Katram klientam maksa par sistēmas pakalpojumiem veidojas atkarībā no pieprasītās jaudas (slodzes), ko izsaka elektrības pieslēguma fāzu (F) un ampēru (A) skaits. To ir būtiski izraudzīties atbilstoši katras mājsaimniecības elektroenerģijas lietošanas paradumiem, ko ietekmē mājsaimniecībā izmantotās elektrotehnikas klāsts un jauda. Ja pieslēgumam maksimālā pieejamā jauda būs par mazu, brīžos, kad vienlaikus tiks darbinātas vairākas jaudīgas ierīces, radīsies pārslodze un automātslēdži jeb “korķi” drošības labad izslēgsies, pārtraucot elektroenerģijas padevi konkrētai telpai vai visam mājoklim. Ja savukārt tiks pieprasīta pārlieku liela jauda, elektrības pieslēgums nebūs efektīvs un tad var nākties ik mēnesi maksāt par pieejamas, bet neizmantotas jaudas uzturēšanu. Vienlaikus šī neizmantotā jauda tad nebūs pieejama kādam citam klientam, kam tā, iespējams, būtu noderīga.