Sabiedrība tiek aicināta izteikt viedokli par medijiem

Pēdējā laikā, kad aizvien vairāk nākas dzirdēt dalītus viedokļus par mediju darbību un rīcību Latvijā, ir izveidota īpaša aptauja, kurā cilvēkiem ir iespējams atbildēt uz jautājumiem un izteikt savu viedokli par pašreiz izveidojušos mediju situāciju mūsu valstī.

Par masu medijiem un žurnālistiem dzirdētās dažādas atsauksmes, tai skaitā pozitīvas un negatīvas, līdz ar to radies iespaids, ka mediju loma sabiedrībā ieguvusi pavisam citu nozīmi. Tiem tiek pārmesta manipulācija ar sabiedrību un dažādiem nozaru pārstāvjiem, kas izpaužas, kā pasūtījuma uzbrukumi, dezinformācijas un propagandas kultivēšana un savu īsto īpašnieku slēpšana, pierādot, ka Latvijā plašsaziņas līdzekļu attīstības prioritātes nosaka ļoti šaurs cilvēku loks. Neraugoties uz to, ka mediju loma daļai sabiedrības kļuvusi neizprotama, ir cilvēki, kas plašsaziņas līdzekļus slavē un uzskata par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, uzteicot tos gan par sabiedrības informēšanu, gan par sargeņģeļu funkciju pildīšanu.

Izmērīt sabiedrības uzticību medijiem un izpētīt abu pušu mijiedarbību vēlas Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centrs, aicinot cilvēkus aizpildīt aptauju un dalīties savā viedoklī un pieredzē saistībā ar medijiem Latvijā. Aptaujas pamatā ir viegli izprotami jautājumi, pēc kuru atbildēm būs iespēja tālāk noskaidrot, kāda tad īsti ir Latvijas sabiedrības attieksme pret medijiem un to lomu. Aptauju cilvēkiem ir iespējams aizpildīt līdz 4. jūnija pulksten 16.30. Rezultāti tiks apkopoti un publicēti plašsaziņas līdzekļos, lai arī pašiem cilvēkiem būtu skaidrība, kāds ir apkārtējo viedoklis, un vajadzības gadījumā būtu iespēja radušos situāciju mainīt.

Nenoliedzami, mediji cilvēku ikdienā spēlē lielu lomu, tādēļ ir svarīgi noskaidrot, vai Latvijas iedzīvotāji ar piedāvāto informāciju un pasniegšanas veidu ir apmierināti. Kā zināms, lai kaut ko mainītu vai uzlabotu, ir nepieciešams vissvarīgākais- sabiedrības viedoklis, jo tikai viņiem ir tiesības un iespēja lemt, vai pašreiz plašsaziņas līdzekļos notiekošais ir pieņemams. Nebūsim vienaldzīgi un izteiksim arī savu viedokli šajā tik ļoti sabiedrībai svarīgajā jautājumā!

Aptauja: http://fluidsurveys.com/s/mediji/