Rotenbergs un naftas kompānija Rosneft tiesā iesniedz prasību pret ES

Krievijas naftas kompānija “Rosneft” un Vladimiram Putinam pietuvinātais uzņēmējs, SMP Bank līdzīpašnieks Arkādijs Rotenbergs vērsies Eiropas tiesā ar prasību, lai tiktu atceltas Eiropas Savienības (ES) noteiktās sankcijas,vēsta laikraksts “Financial Times”.

“Rosneft” tiesai iesniedza prasību 9. oktobrī, kurā lūdza atcelt Krievijas naftas sektoram noteiktās sankcijas, savukārt Rotenbergs tiesā vērsās dienu vēlāk, iesniedzot prasību pret ES lēmumu iesaldēt viņa aktīvus un noteikt ceļošanas ierobežojumus.

Krievijas naftas kompānija ir nolīgusi Londonas advokātu firmu “Zaiwalla & Co”, lai tiesā cīnītos pret ES lēmumu.

Kā ziņots, 12. septembrī spēkā stājās ES sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā. Jaunās sankcijas attiecās uz finanšu tirgiem, ierobežojot to pieeju Krievijas naftas kompānijām, tai skaitā «Rosņeft».

Tika papildināts arī to fizisko un juridisko personu loks, kurām piemēroti dažādi ierobežojumi saistībā ar viņu atbalstu Krievijas darbībām Ukrainā. Zināms, ka sarakstā iekļautas vairākas Krievijas amatpersonas un uzņēmumi, kā arī personas no pašpasludinātās «Doņeckas tautas republikas» un Krievijas okupētās Krimas, tai skaitā Putina līdzgaitnieks Arkādijs Rotenbergs.