Rīgas mērs: nebija pamata atteikt biļešu cenu paaugstināšanu mikroautobusos

Nebija pamata atteikt biļešu cenu paaugstināšanu mikroautobusos, tā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

“Rīgas mikroautobusu satiksme ir privāts uzņēmums. “Rīgas dome” viņiem nenosaka tarifus. Viņiem ir tiesības reizi gadā griezties pašvaldībā un saskaņot tarifus atbilstoši līgumam un šeit viņi piedāvāja palielināt tarifu 1, 15 eiro,” skaidroja Ušakovs, norādot, situācijā, kurā biļešu cenas paaugstinātas sabiedriskajā transportā, nebija nekāda pamata atteikt biļešu cenu paaugstināšanu mikroautobusos.

Rīgas mērs norādīja, ka zemāka cena mikroautobusam būtu dīvaina, ņemot vērā, ka mikroautobuss ir paaugstināta komforta transports.

“Būtu nepareizi, ja mikroautobuss būtu lētāks par sabiedrisko transportu. Mums parasti ir viena cena vai mikroautobuss ir nedaudz dārgāks,” uzsvēra Rīgas mērs.

Lai atvieglotu situāciju ar paaugstinātajām biļešu cenām, plānots rīdzinieku kartes īpašniekiem nodrošināt atlaides sabiedriskā transporta mēnešbiļetēm, pastāstīja Ušakovs.

“Patreiz mēs strādājam pie juridiskiem risinājumiem, pirms pieņemt lēmumu konsultēsimies arī ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru. Mūsu plāns ir rīdzinieku kartes īpašniekiem piedāvāt atlaides mēnešbiļetēm, atsevišķiem produktiem,” sacīja Ušakovs.

Jau vēstīts, ka no 1. februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, turpmāk viens brauciens maksās 1,15 eiro, savukārt biļete pie vadītāja 2 eiro.