Riekstiņš: Trauksmes līmenis Krievijas sabiedrībā ir cēlies

Iebrukumu Ukrainā propaganda Krievijā pasniedz kā aizsardzības karu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

“Autoritārā sistēmā, protams, visas aptaujas jāuztver ar zināmu piesardzību, tomēr tie rādītāji no dažādiem avotiem apliecina, ka vispārējais trauksmes līmenis Krievijas sabiedrībā neapšaubāmi ir cēlies, īpaši no septembra, kad tika izsludināta mobilizācija. Propaganda neapšaubāmi darbojas ar pilnu jaudu, mēģinot pārliecināt Krievijas sabiedrību, ka tas ir aizsardzības karš. (..) Acīmredzot viena no Krievijas galvenajām problēmām ir karavīru motivācija,” pauda Riekstiņš.

Pēc viņa paustā, šis karš atnāca pie katra cilvēka un pie katra dzīvokļa durvīm, kur dzīvo cilvēki, kas pakļaujas iespējamam iesaukumam.

Savukārt komentējot ārlietu ministra Edgara Rinkēvičs paziņojumu, ka Latvija no 24. februāra pazeminās diplomātiskās pārstāvniecības līmeni Krievijā līdz pilnvarotā lietveža līmenim, attiecīgi pieprasot Krievijai rīkoties līdzīgi, Riekstiņš pauda: “Latvijas vēstniecība turpinās strādāt. Neapšaubāmi vēstniecības darba uzdevumi kopš agresijas sākuma ir mainījušies, esam pārtraukuši virkni iecerēto programmu, plānu, vai tas attiektos uz kultūras vai pārrobežu sadarbību.”

Foto: Saeimas kanceleja