Ražotāju cenas rūpniecībā jūnijā palielinājušās par 0,6%

2014. gada jūnijā salīdzinājumā ar maiju ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā palielinājušās par 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Gan vietējā tirgū realizētajai, gan eksportētajai rūpniecības produkcijai cenas palielinājušās par 0,6%; tajā skaitā eksportam uz eiro zonas valstīm samazinājās par 0,1%, bet eksportam uz ārpus eiro zonas valstīm palielinājušās par 1,0%. Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu kāpums elektroenerģijā, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā.

Jūnijā, salīdzinot ar 2013. gada jūniju, kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā pieauga par 0,4%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai ražotāju cenas palielinājās par 0,3%, bet eksportētajai produkcijai pieauga par 0,6%. Lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu kāpumam koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,8 procentpunktiem), bet lielākā pazeminošā ietekme bija cenu samazinājumam datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā (par 0,6 procentpunktiem).