Bez darba aizvien aptuveni 1000 bijušie AS «Liepājas metalurgs» darbinieki

Pēc Liepājas lielākā ražošanas uzņēmuma AS «Liepājas metalurgs» slēgšanas pagājis teju gads un lielāka daļa bijušo «Liepājas metalurga» darbinieki aizvien ir bez darba.

Kopumā pēc uzņēmuma darbības apturēšanas tika reģistrēti 1300 bezdarbnieki, no kuriem 250 ir atraduši jaunu darbu,  50 izslēgti no bezdarbnieku rindām, bet krietni lielāka daļa aizvien atrodas bezdarbnieku uzskaitē un gaida iespēju strādāt tuvu dzīvesvietai.

Kā norāda «SEB bankas» Liepājas filiāles vadītāja Ulrika Gēce, lai gan pašlaik nav vērojams būtisks uzņēmējdarbības kritums, pirmās sekas būs jūtamas ziemas sezonā, kad no rūpnīcas atlaistajiem darbiniekiem beigsies bezdarbnieku pabalsts.

Gēce norāda, ka novēlota reakcija uz rūpnīcas slēgšanas sekām saistāma ar to, ka «Liepājas metalurga» problēmas bija pamanās laikus, kas ļāva novērst sasteigtus lēmumus un  noteikt savu pozīciju.

Tiek atzīts, ka rūpnīcas slēgšanas sekas pastiprināti izjūt sabiedriskas ēdināšanas un pakalpojumu nozare, taču situācija netiek vērtēta kā kritiska.

Kopumā reakcija uz rūpnīcas slēgšanu tiek skaidrota kā pozitīva, cilvēki ir pielāgojušies un vairāk domā par savām izmaksām. Arī privātpersonu kreditēšana norit aktīvi un cilvēki skatās uz nākotni pozitīvi, turpina bankas pārstāve.

Vienīgie piesardzīgi šajā ziņā ir uzņēmēji, norāda Gēce, piebilstot, ka to ietekmē neskaidrības Eiropas Savienības fondu līdzekļu sadalījumā.