Putins turpina dzīvot pasaku zemē – noliedz Krievijas krīzi

Šodien, 18. decembrī, Maskavā notika ikgadējā lielā preses konference, kurā Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzstājās ar runu un spriedumiem par aizvadīto gadu. Galvenie konferences temati bija rubļa vērtības kritums, kā arī attiecības ar rietumvalstīm.

Problēmu risināšanu gan Putins atstāja konferences beigām, sākumā cenšoties savus pilsoņus pārliecināt par Krievijas izaugsmi un attīstību, uzsverot lielo ražu lauksaimniecībā, kā arī atzīmējot, ka Krievijai ir pietiekamas rezerves, lai pārdzīvotu grūtākus laikus. Prezidents gan žurnālistiem atzīmēja, ka pašreizējo situāciju nevarētu saukt par krīzi, kā liela daļa Krievijas iedzīvotāju uzskata.

Atsaucoties uz nopietnajām problēmām ar rubli, Putins paziņoja, ka pie šādas situācijas ir vainojami “ārējie faktori”, kurus sīkāk Krievijas prezidents nevēlējās skaidrot, taču ar gaišu skatu uz nākotni viņš pauda nostāju, ka rubļa valūtas nestabilā situācija ilgs, augstākais, 2 gadus, taču nenoliedza, ka valstij nāksies samazināt kādus izdevumus. Vēl Putins apstiprināja, ka Krievijas Centrālā banka šajā ārkārtas situācijā esot rīkojusies pareizi un atbilstoši.

Konferencē no Krievijas prezidenta puses izskanēja arī solījums sniegt palīdzību pensionāriem un ierēdņiem, kā arī par galveno prioritāti tika izvirzīta ekonomikas nostabilizēšana.

Putins, atbildot uz žurnālistu jautājumiem par jauno sienu starp Rietumiem un Krieviju, paziņoja, ka pie tā nav vainīgs neviens cits kā pašas Rietumvalstis, kuras uzskata, ka ir labākas par citām valstīm, neskatoties uz to, ka Krievija pieliek pūles, lai ar NATO un citām valstīm atjaunotu kontaktu.

Kā jau vēstīts, kopš Eiropas Savienības (ES) sankciju ieviešanas, Krieviju piemeklējušas vairākas nedienas, tai skaitā, ekonomikas lejupslīde, straujais naftas cenu un rubļa vērtības kritums.