Puntulis: Papildu finansējums nepieciešams it visās jomās kultūras nozarē

Papildu finansējums nepieciešams it visās jomās kultūras nozarē, piektdien intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” teica kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

“Protams, papildu finansējums nepieciešams it visās jomās kultūras nozarē, bet starp tām ir svarīgākās prioritātes. Šis gads paies Dziesmu un deju svētku zīmē. Tā ir prioritāte numur viens. [..] Svētki būs, svētkiem jābūt, tiem ir jābūt izciliem,” uzsvēra Puntulis.

Savukārt runājot par Valsts kultūrkapitāla fonda budžetu, viņš pauda: “Varbūt decembrī nebija īstais brīdis, kad šo kārtību mainīt. Bet, runājot pēc būtības, šī kārtība bija jāmaina. Finansiāli šis jautājums ir atrisināts, valdībā esam panākuši vienošanos gan par 2023. gada finansējumu, gan par nākamajiem gadiem.”

Tas nozīmē, ka turpmāk Valsts kultūrkapitāla fonds tiks finansēts no visiem akcīzes nodokļiem 3 % apmērā. Tas dos ievērojamu pieaugumu: “Kā mēs šo lietu risināsim līdz aprīlim, maijam, kamēr šis finansējums vēl nebūs pieejams, tur būs zināmi sarežģījumi.”

Tāpat viņš norādīja, ka nākamajā nedēļā, 18. janvārī tiks izsludināts starptautisko metu konkurss par Rīgas filharmonijas būvniecību, pārveidojot tam Rīgas Kongresu namu.

Foto: Valsts kanceleja