Premjers: Izstāšanās gadījumā Lielbritānija varētu turpināt sadarboties ar ES

Ja Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības (ES), tā, visticamāk, turpinās sadarbību ar organizāciju līdzīgi kā Norvēģija un Šveice, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Pirmdien intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” premjers pauda viedokli, ka Lielbritānijas izstāšanās no ES nenozīmē beigas sadarbībai ar Eiropu. Lielbritānija vēlēsies saglabāt tās privilēģijas, kuras sniedz ES, tādēļ turpinās veikt iemaksas Savienības budžetā.

“Domāju, ka šeit būs ļoti saprātīgs risinājums. Lielbritānijā diez vai tiks pieļauts, ka radikālisms kaut kādā ziņā pēkšņi parādās vai kāds ultranacionālisms, kas pasaka: Mēs uz šo dienu visu pārtraucam! Diez vai,” pauda Kučinskis.

Saistībā ar Latviju vislielākās bažas premjeram ir par kokapstrādes nozari. “500 miljoni – tas ir ļoti nopietni. Ja nākamajā dienā pēc referenduma viņu pārdodamās produkcijas cena, es pieņemu, ir vismaz pašizmaksa, ja ne zem, tad tas ir ļoti nopietns signāls,” teica premjerministrs.

Tikmēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis paudis, ka Latvijas valdībai jādara viss nepieciešamais, lai aizstāvētu savas nacionālās, Latvijas valstspiederīgo Lielbritānijā un ES dalībvalstu kopējās intereses.

Jau ziņots, ka ceturtdien Lielbritānijā notikušajā referendumā 51,9% dalībnieku nobalsojuši par valsts izstāšanos no ES, bet 48,1% – par palikšanu blokā.

Foto: Valsts kanceleja