Pilnībā izslēgt ārvalstu uzņēmumus būtu bīstami, norāda Putins

Pieaugot Rietumvalstu un Krievijas nesaskaņām, kam par pamatu kalpo sankciju karš, Maskavā izskanējis priekšlikums izslēgt ārvalstu uzņēmumus no Krievijas iepirkuma programmas. Taču pret to iestājies Krievijas prezidents Vladimirs Putins, norādot, ka vietējam tirgum nevajadzētu atņemt konkurenci.

“Vai mums vajadzētu pilnībā izslēgt ārzemniekus, tādējādi iegūstot no šīs situācijas maksimumu? Mums šeit vajadzētu būt piesardzīgiem, neatņemot ārvalstu konkurentus vietējiem uzņēmumiem,” sacīja Putins, piebilstot, ka tā ir “bīstama lieta” ko darīt.

Pievēršot uzmanību maziem un vidējiem uzņēmumiem, prezidents norādīja, ka viņiem vajadzētu būt līdzvērtīgos konkurences apstākļos ar valdības uzņēmumiem, uzsverot, ka kvalitātes nodrošināšana ir ļoti svarīga.

“Piemēram, ASV autobūves kompānija “Ford” ir laba ne tikai tāpēc, ka tā pilnveido montāžas līniju ražošanu, bet arī kombinē cenu un kvalitāti. Tās ir zelta likums, ko uzņēmējdarbībā nedrīkst aizmirst,” sacīja Putins.

Krievijas prezidents uzsvēra, ka ļoti svarīgi, lai uzņēmumi, veidojot savas pētniecības iestādes, kas radītu jaunas tehnoloģijas, ņemtu vērā pozitīvo ārvalstu uzņēmumu pieredzi.

Kā jau ziņots, Eiropas Savienība (ES) , reaģējot uz Krievijas lomu Ukrainas krīzē, noteikusi pret valsti ekonomiskās sankcijas. Savukārt, kā atbildi tām Maskava 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm.