Krievija plāno atvieglot Grieķijai pārtikas embargo

Grieķijas premjerministra Aleksa Cipra sarunas ar Krievijas līderiem novedušas pie pirmā sasnieguma – Krievija apsver iespēju atcelt pārtikas embargo parādu jūgā nonākušajai valstij, vēsta ārvalstu mediji.

Krievija, kas pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no Eiropas Savienības (ES) , ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu, plāno atļaut Grieķijai atgriezties tirgū.

Jautājums par pārtikas embargo atcelšanu tika apspriests sanāksmē Grieķijā, kurā premjerministrs Alekss Ciprs sarunājās ar Krievijas kolēģi Dmitriju Medvedevu. Tajā abi valstu premjerministri apsprieda Grieķijas sagatavotos priekšlikumus attiecībā uz pārtikas embargo.

Šāds pavērsiens izpelnījies Vācijas Lauksaimnieku apvienības kritiku, kura brīdinājusi, ka Grieķija ir soli tuvāk tam, lai sagrautu ES politiku attiecībā uz Krieviju, norādot, ka šajā sakarā vērā jāņem visas ES dalībvalstis un tas būtu katastrofāli, ja par kādu no valstīm tiktu aizmirsts.

Ciprs viesojoties divu dienu vīzītē Maskavā nostiprināja ekonomikās attiecībās ar Krieviju, radot ES bažas, ka Grieķijas premjerministrs varētu mēģināt apmaiņā pret Maskavas dotācijām panākt, lai tiktu mīkstinātas ES noteiktās sankcijas.

Tiekoties ar Krievija prezidentu Vladimiru Putinu, Ciprs norādīja, ka viņa vizītes mērķis ir strādāt kopā ar Krieviju, lai uzlabotu valsts stabilitāti un drošību reģionā, lai izveidotu jaunu sākumu abu valstu attiecībām.

Jau iepriekš ziņots, ka intensīva diskusija par iespējamiem risinājumiem saistībā ar pārtikas embargo notiks ar Ungāriju, Grieķiju un Kipru, kuras arī bijušas iniciatores attiecību uzlabošanai ar Krieviju.

Jau vēstīts, ka vairākos desmitos uzņēmumu Grieķijā un Ungārijā notikušas augļu un dārzeņu kvalitātes pārbaudes, lai pēc ES sankciju un Krievijas embargo atcelšanas, produkti pēc iespējas ātrāk nonāktu Maskavu veikalu plauktos.