Pīlēns: Šobrīd nevar koncentrēties tikai uz tradicionālo prezidenta reprezentācijas funkciju

Šobrīd nevar koncentrēties tikai uz tradicionālo prezidenta reprezentācijas funkciju – jāķeras klāt visām institūcijām, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda “Apvienotā saraksta” virzītais prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns.

“Prezidenta viens no galvenajiem uzdevumiem ir dot valstij cerību par nākotni. Tai nāk līdzi ticība. Aiz ticības ir rīcība. Un tad ir rezultāti. Iedarbināt šo procesu, lai caur šo paļāvību uz saviem spēkiem nonāktu pie pareizais rīcības, kas dod rezultātu,” sacīja Pīlēns.

Pēc viņa paustā, šobrīd nevaram koncentrēties tikai uz tradicionālo Valsts prezidenta reprezentācijas funkciju.”Tur ir jāatloka piedurknes un jāķeras klāt visām institūcijām, tajā skaitā prezidenta institūcijai,” sacīja politiķis.

Uz jautājumu par prezidenta lomu un ietekmi valsts vadīšanā viņš atbildē norādīja uz komandas sadarbību.

“Pacelt sabiedrību uz citu uzdevumu risināšanas līmeni, ļaut sabiedrībai, katram indivīdam saprast, ka varam labāk, ka mūsos ir spēks, ka tas nav kaut kur ārpusē, to mēs varam. Man liekas, ka tas ir galvenais prezidenta uzdevums,” uzsvēra prezidenta amata kandidāts.

“Mēs nedrīkstam šajos sarežģītajos laikos signalizēt Latvijas sabiedrībai, ārvalstu investoriem un stratēģiskiem ārvalstu partneriem nedrošību vai dīvainu gājienu, ka mēs prezidenta vēlēšanu dēļ mēģinām kaut ko koriģēt koalīcijas sastāvā,” uzsvēra Pīlēns.

Foto: Apvienotais saraksts