NA neizslēdz iespēju, ka varētu virzīt savu kandidātu Valsts prezidenta amatam

Nacionālā apvienība (NA) neizslēdz iespēju virzīt savu Valsts prezidenta amata kandidātu, ja vēlēšanas nākamnedēļ beigsies bez rezultāta. Tā šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas deputāts un NA priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava.

Kā zināms, Nacionālā apvienība prezidenta amatam sākotnēji bija virzījusi Egilu Levitu, skaidrojot, ka “NA atzinīgi vērtē Valsts prezidenta Egila Levita līdzšinējo darbu, it sevišķi Latvijas drošības stiprināšanā, ārpolitikas interešu pārstāvēšanā, demogrāfijas un latviskas Latvijas veicināšanā”, taču Levits no kandidatūras atteicās.

Kā atzina Dombrava, nākamnedēļ NA ir plānotas tikšanās ar visiem trim Valsts prezidenta amata kandidātiem, taču gala lēmumu partija pieņemšot vēlēšanu dienā.

Vienlaikus NA neizslēdz iespēju virzīt savu kandidātu šim amatam, ja 31. maijā neizdosies ievēlēt Valsts prezidentu.

“Ideālais variants būtu atrast kādu kandidātu, par ko būtu plašāka spēja vienoties, lai nebūtu kaut kādas aizkulišu spēles, balsu sarunāšanas mēģinājumi, kas arī var ietekmēt koalīcijas stabilitāti,” piebilda politiķis.

Kā zināms, maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām ir izvirzīti trīs kandidāti – koalīcijā ietilpstošā AS dibinātājs, uzņēmējs Uldis Pīlēns, premjera partijas JV biedrs, ārlietu ministrs Rinkēvičs un opozīcijas partijas “Progresīvie” izraudzītā publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto.

Foto: Saeimas kanceleja