Piebalgs: Grieķijas un starptautisko aizdevēju vienošanās ir neizbēgama

Grieķijas un starptautisko aizdevēju vienošanās ir neizbēgama, trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja bijušais Eiropas Savienības (ES) komisārs, Valsts prezidenta Andra Bērziņa padomnieks Andris Piebalgs (V).

Piebalgs intervijā norādīja, ka agrāk vai vēlāk Grieķijai nāksies pieņemt starptautisko aizdevēju piedāvātos risinājumus.

“Cilvēkiem ir jāizmaksā algas un jādzīvo, un tas iet vienā virzienā, ka Grieķijai jāvienojas ar starptautiskajiem aizdevējiem. Ja Grieķija negrib pamest eirozonu, tad Eiropas līderi būs gatavi diskutēt un meklēt risinājumus,” ir pārliecināts Piebalgs.

Bijušais ES komisārs uzskata, ka Grieķija neizstāsies no Eiropas Savienības (ES), skaidrojot, ka valstij tas būtu katastrofāls scenārijs un tā par to šobrīd nedomā. Vienlaikus gan viņš uzsver, ka situācija Grieķijā kļūst arvien nepatīkamāka un gaidāma politiskā nestabilitāte, tāpat pieļaujot arī valdības krišanu un lielus protestus pret valdības politiku.

“Es neizslēdzu, ka Grieķija varētu palikt eirozonā, jo nekas vēl nav beidzies. Tas, ko mēs zinām, ka pašreizējā programma ir apturēta un Grieķija nav atmaksājusi parāda maksājumu Starptautiskajam Valūtas fondam, taču tas nenozīmē, ka Grieķijai jāpamet eirozona,” ir pārliecināts Piebalgs.

Savukārt runājot par iespējamo Grieķijas parādu norakstīšanu, Piebalgs norāda, ka ir saprotami, ka tik lielus parādus nevar samaksāt, bet parādu norakstīšana ir tikai teorētiska, jo pastāv iespēja atlikt atmaksas termiņu.

Jau ziņots, ka Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) otrdien paziņojis, ka Grieķija nav atmaksājusi parādu 1,6 miljardu eiro apmērā.

Sarunas ar Atēnām turpināsies trešdien, savukārt svētdien Grieķijā notiks referendums, kurā Grieķijas iedzīvotājiem būs iespēja balsot par to, vai pieņemt vai noraidīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.