Pērkam.lv: Iedzīvotājiem satraucoties par cenu kāpumu, daļa izšķiras par nekustamā īpašuma pārdošanu

Šoruden politisko un ekonomisko lēmumu iespaidā iedzīvotāji izrādīja īpaši lielu uztraukumu par cenu kāpumu komunālajiem pakalpojumiem un pārtikai, kā arī par augošo inflāciju valstī, rāda Kantar Barometra dati. Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš norāda, ka šo satraukumu apliecina arī situācija nekustamā īpašuma tirgū – pieaudzis to cilvēku skaits, kas savus īpašumus izlēmuši pārdot.

Kā liecina dati, visbiežāk cilvēki (85%) raizējas par cenu kāpumu pārtikas precēm, un šīm raizēm ir tendence pieaugt – salīdzinājumā ar šī gada vasaru par 6 procentpunktiem (79%). Tikpat lielā mērā Latvijas iedzīvotāji (82%) ir noraizējušies par gaidāmo cenu pieaugumu komunālajiem pakalpojumiem. Cenu kāpums naftai, gāzei un degvielai šoruden satrauc trīs ceturtdaļas sabiedrības (77%). Tikpat liels cilvēku skaits raizējās par kopējo inflācijas līmeni valstī (77%).

“Kamēr lielākā daļa iedzīvotāju sagaida risinājumus tieši no politiķiem un valsts iestādēm, liela daļa cenu pieaugumu cenšas risināt paši, piemēram, pārdod savu īpašumu, tā vietā iegādājoties, piemēram, mazāku un energoefektīvāku īpašumu. Daļa arī pārceļas uz ārzemēm, jo nenoliedzami, ka inflācijas ietekmē iedzīvotāji meklē iespējas izdevīgi ieguldīt savus uzkrājumus,” skaidro A. Bērziņš.

Viņš uzsver, ka šī situācijā, kad tirgū īpašumu ir daudz, daudziem nākas pazemināt sava īpašuma cenu un pielāgoties situācijai. Savukārt tiem, kuri īpašumu vēlas notirgot pēc iespējas ātrāk, nākas meklēt vēl citus variantus.

“Pērkam.lv ir viens no ātrākajiem variantiem, kā pārdot savu nekustamo īpašumu. Mēs neliekam ilgi gaidīt uz darījuma noformēšanu. Tas ir ātrākais un ērtākais risinājums, kas palīdz atbrīvoties no nevajadzīga īpašuma un saņemt naudu jau dažu dienu laikā,” uzsver A. Bērziņš.

Tāpat Pērkam.lv arī iegādājas īpašumus ar apgrūtinājumiem un piedāvā nomaksāt jūsu hipotekāro kredītu.

Plašāka informācija un pieteikuma anketa: https://pieteikums.lv/perkam

Publicitātes materiāls