Pelēkā: Būtiski paplašināsies VID “Baltais saraksts”

Būtiski paplašinājies Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tā dēvētais uzņēmumu “Baltais saraksts” – tajā no šī gada būs atrodami 3000 uzņēmumi, intervijā Latvijas Radio atzina VID vadītāja amata pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

Viņa informēja, ka VID no šā gada sākuma paplašinās Padziļinātās sadarbības programmu. Ja iepriekš “Baltajā sarakstā” bija atrodami 79 uzņēmumi, tad tagad tie jau būs apmēram 3000 uzņēmumi. Lielākoties sarakstu papildinās mazie un vidējie uzņēmumi.

Padziļinātās sadarbības programma darbojas jau kopš 2012. gada un izveidota, lai veicinātu ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, mazinot administratīvo slogu. Tajā tiek iekļauti priekšzīmīgi nodokļu maksātāji, līdz ar to saņem arī zināmas priekšrocības no valsts puses. Programmas dalībniekiem tiek atvieglota komunikācija ar VID un konsultāciju saņemšana, iespēja ātrāk saņemt pievienotās vērtības nodokļa atmaksu, atvieglotas muitas procedūras u.c. priekšrocības.

VID pārstāve atzina, ka līdz šim gadam šajā “Baltajā sarakstā” bija 79 uzņēmumi, tostarp “Rimi Latvia”, “Latvenergo”, “Cēsu alus” un citi.

Saskaņā ar viņas sacīto, no šī gada 1.janvāra programmas dalībnieki tiks segmentēti trijos līmeņos – zelta, sudraba un bronzas. Piemēram, zelta līmenī nokļūs minētie 79 uzņēmumi. “Tie ir lielie uzņēmumi, kas sevi ir pierādījuši gan ar finansiālajiem rādītājiem, gan ar uzticamību,” teica VID vadītāja amata pienākumu izpildītāja.

Pelēkā atzina, ka visi “Baltajā sarakstā” iekļautie uzņēmumi saņems atpazīstamības zīmi, ko varēs izmantot, piemēram, reklāmas nolūkos.

VID “Baltā saraksta” uzņēmumus vērtēs reizi ceturksnī, bet jaunus dalībniekus vērtēs un uzņems reizi gadā.

Foto: VID