Pavļutam līdz galam nav izprotama LVSADA prasība par mediķu atalgojuma palielināšanu

Veselības ministram Danielam Pavļutam nav izprotama Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) prasība par mediķu algu palielināšanu.

Kā šorīt intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” atzina Pavļuts, detalizētu grafiku par finansējuma pieaugumu pa gadiem konkrētām mediķu grupām FM esot lūgusi izņemt no ziņojuma, bet ziņojumā esot dots solījums, ka līdz 2027. gadam mediķu algās ir jāiegulda 335 miljoni eiro.

Tāpēc viņam līdz galam neesot izprotama LVSADA prasība par mediķu atalgojuma palielināšanu, jo šāds atalgojums mediķiem jau faktiski tiekot maksāts kopš šī gada sākuma.

Pavļuts sacīja, ka patlaban ir pamats uzskatīt, ka streiks varētu nebūt īpaši plašs.

Jau ziņots, ka valdība otrdien apstiprināja informatīvo ziņojumu “Par jaunas ārstniecības personu darba samaksas kārtības izstrādāšanu”, kas nosaka virzību uz iepriekš izstrādāto mediķu jauno atalgojuma modeli.

Vienlaikus Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība paudusi sašutumu par Kariņa vadītās valdības bezatbildīgo rīcību, apstiprinot jaunu darba samaksas modeli ārstniecības personām. Šādi rīkojoties, valdība ir būtiski pasliktinājusi mediķu darba samaksas nosacījumus.

Tā rezultātā LVSADA nolēmusi rīkot brīdinājuma streiku 27. un 28. septembrī. Vienlaikus ar streiku plāno protestēt pie Ministru kabineta 27. septembrī.

Foto: Valsts kanceleja