LVSADA sagaida oficiālas izlīgšanas sarunas pēc likumā noteiktās procedūras

Mediķu arodbiedrība sagaida oficiālas izlīgšanas sarunas, nevis “parunāšanos”, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja LVSADA vadītājs Valdis Keris.

Kā zināms, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība paudusi sašutumu par Kariņa vadītās valdības bezatbildīgo rīcību, apstiprinot jaunu darba samaksas modeli ārstniecības personām. Šādi rīkojoties, valdība ir būtiski pasliktinājusi mediķu darba samaksas nosacījumus.

Tā rezultātā LVSADA nolēmusi rīkot brīdinājuma streiku 27. un 28. septembrī. Vienlaikus ar streiku plāno protestēt pie Ministru kabineta 27. septembrī.

Kā intervijā norādīja Keris, arodbiedrība nevēlas tērēt laiku, lai “vienkārši parunātu”. Tāpat arī sarunās plānots apspriest jaunā samaksas modeļa ieviešanu, bet LVSADA nav pieņemams modelis, kas pasliktinās mediķu situāciju.

“Solīt nākotnē to, kas jau pienācās vakar ir ļoti bezkaunīgi un negodīgi,” uzsvēra Keris.

“Pedagogiem atrada 60 miljonus, par to mums ir prieks. Tas, ko redzam, runājot par mediķiem, ir tas, ka valdība melo, ka nevar mums atrast 30 miljonus, lai izpildītu mūsu prasības. […] Mēs no Veselības ministrijas neesam saņēmuši uzaicinājumu uz sarunu atsākšanu,” uzsvēra Keris.

Pēc viņa domām, valdība melo, ka tai nav naudas, lai paaugstinātu mediķu algas. Tam vajadzīgi 30 miljoni eiro.

Foto: Saeimas kanceleja