Pauž neapmierinātību ar ievērojamo nevienlīdzību ierēdniecībā

Pauž neapmierinātību ar ievērojamo nevienlīdzību ierēdniecībā

Augsta līmeņa ierēdņi valstī saņem ļoti labu atalgojumu, bet daudzi saņem labākajā gadījumā 300 latus pēc nodokļu nomaksas. Tā ir netaisnība, kas steidzami jālabo, norāda Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības vadītājs Andrejs Jirgensons.

Jirgensons sarunā Latvijas Radio otrdienas rītā sacīja, ka atsevišķās valsts iestādēs ierēdņi papildus atalgojumam saņem arīdzan veselības apdrošināšanas polises, kā arī papildus naudu, dodoties atvaļinājumā.
«Pagājušajā nedēļā Valsts Ieņēmuma dienesta darbinieki saņēma polises, kā arī 30% piemaksu, ejot atvaļinājumā,» stāstīja Jirgensons.
«Mēs neprasām lielāku atalgojumu, bet lai visiem būtu vienlīdzīgas iespējas. Lai būtu piemaksas, ja kādu atvaļinājuma laikā ir jāaizstāj, arī [veselības apdrošināšanas] polises,» sacīja Jirgensons.
Jautāts, kāds ir ierēdņa vidējais atalgojuma valsts pārvaldē, Jirgensons sacīja, ka daudzi, uzsākot darbu, nesaņem vairāk par 300 latiem «uz papīra», bet «tie, kas pastrādājuši» – aptuveni 300 latus pēc nodokļu nomaksas. «Protams, augsta līmeņa ierēdņi saņem ļoti labu atalgojumu,» pauda viņš.
Labas sociālās garantijas sarūpētas Satiksmes, Finanšu, Aizsardzības un citās ministrijās. Savukārt Labklājības ministrijas padotībā esošās iestādes šādus labumus nesaņem. Jirgensons gan atteicās minēt, kādi labumi tikuši minēto ministru darbiniekiem. «Tas nav ētiski [to stāstīt]. Ja viņi to dabūjuši, tad tas ir labi. Mums arī tas jāizdara,» – tā arodbiedrības vadītājs.
Ierēdņi, kuri saņem nesamērīgi mazu atalgojumu, gatavojas streikot, apliecināja Jirgensons.