Paplašināta Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas zona

Šodien Saeima ārkārtas sēdē apstiprināja valdības lēmumu, kas paredz paplašināt Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas teritoriju.

Valdība nolēma, ka Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas zonā iekļaujama Krievijas un Igaunijas pierobeža, Valkas, Ludzas, Alojas, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Rēzeknes, Burtnieku, Kocēnu, Priekuļu, Strenču, Beverīnas, Raunas, Smiltenes, Alūksnes, Apes, Viļakas, Balvu, Baltinavas, Kārsavas, Preiļu, Rugāju un Riebiņu novadi.

Ārkārtas situācija jau iepriekš izsludināta Daugavpils novada Ambeļu pagastā, Biķernieku pagastā, Salienas pagastā, Skrudalienas pagastā, Demenes pagastā, Dubnas pagastā, Laucesas pagastā, Maļinovas pagastā, Naujenes pagastā, Tabores pagastā, Vecsalienas pagastā, Višķu pagastā, Aglonas novadā, Krāslavas novadā, Dagdas novadā, Isnaudas pagastā, Istras pagastā, Nirzas pagastā, Zilupes novadā, Rēzeknes novada Kaunatas pagastā, Mākoņkalna pagastā, Pušas pagastā, Ludzas novada Brigu pagastā,, Ņukšu pagastā, Pildas pagastā, Rundēnu pagastā un Ciblas novadā.

Tāpat uz laiku ir apturēta Lietuvas izcelsmes termiski neapstrādātas un atdzesētas cūkgaļas imports Latvijā, kā arī cūkgaļas izstrādājumu un maltas gaļas izplatīšana.
Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests apstiprināja, ka Āfrikas cūku mēra vīruss ir konstatēts vienā no lielākajām cūku novietnēm Ignalinas apkārtnē, tādēļ pamatojoties uz šo informāciju, Pārtikas un veterinārā dienests (PVD) cūkgaļas importu no Lietuvas ir aizturējis uz nenoteiktu laiku.

Kā iepriekš ziņojām, 26. jūnijā trīs mežacūkām Baltkrievijas robežas apkārtnē tika konstatēts Āfrikas cūkas mēris. Slimībai izplatoties Saeimā tika pieņemts lēmums izsludināt ārkārtas situāciju Āfrikas cūku mēru skartajās teritorijās. Lēmums būs spēkā līdz 1.oktobrim.