Pagājušajā gadā par 68% pieaudzis pārdoto planšetdatoru skaits

Kā liecina tirgus izpētes kompānijas ”Gartner” dati, 2013. gadā visā pasaulē pārdoti 195,4 miljoni planšetdatoru. Salīdzinot ar 2012. gada datiem, tas ir par 68% vairāk.

Apkopotie dati liecina, ka planšetdatori, kas aprīkoti ar interneta tehnoloģiju giganta ”Google” izstrādāto ”Android” operētājsistēmu, 2013. gadā pārdoti vairāk nekā ”iPad” planšetdatori, kurus ražo ASV informācijas tehnoloģiju milzis ”Apple”.

Tiek lēsts, ka 2013. gadā pārdots apmēram 70,4 miljonu ”iPad” planšetdatoru, kas ir par apmēram 9 miljoniem pārdoto vienību vairāk, salīdzinot ar 2012. gadu.

Arī ”Android” operētājsistēmas planšetdatoru tirdzniecībā 2013. gadā novērojams pieaugums. Apkopotie dati liecina, ka ”Android” planšetdatoru aizņemtā pasaules tirgus daļa ir pieaugusi no 45,8% līdz 61,9%.

Kā ziņo ”Gartner”, ”iPad” ir līderis tirgus dārgāko ierīču segmentā, savukārt ”Android” planšetdatori iekaro pircējus dažādos attīstības tirgos.

”Apple” kopumā ir saglabājis savas līderpozīcijas planšetdatoru tirdzniecībā, bet ”Samsung” pārdoto planšetdatoru skaits ir pieaudzis vairāk nekā četras reizes.

BNA Latvia