Pabriks: Ja šeit būs kaut kādi pasākumi, kas turpinās veicināt Krievijas propagandu, būs jāvēršas ar visu bargumu

Notikušais pie Uzvaras parka pieminekļa neradīja drošības apdraudējumu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Domāju, ka 10. maijā dzirksteli piešķīla videoklips, kur puķes novāca ar buldozeru, kas radīja cilvēkiem iespēju divreiz iet pie pieminekļa. No valsts drošības viedokļa tas neradīja apdraudējumu, bet mums kā Latvijas patriotiem tas radīja samērā lielu sāpi sirdīs,” sacīja Pabriks.

“Par policijas darbu – ir bijušas kļūdas, manuprāt, vajadzēja jau sākumā vērsties pret šiem cilvēkiem, kas ne tikai nolika ziedus, bet arī tur uzkavējās, sāka izmantot simboliku vai kara dziesmas. To vajadzēja darīt, bet tas jau ir taktiskā līmenī,” pauda ministrs.

Komentējot sanākušo cilvēku paustos viedokļus, politiķis sacīja, ka daļa sabiedrības “droši vien nekad šo valsti nepieņems; un neatkarīgi no tā, ko darīs Putins un Maskava, viņu aizstāvēs”.

Tajā pašā laikā Pabriks sacīja, ka Latvijā pašlaik nav etniska konflikta starp latviešiem un krieviem, bet gan konflikts ir politisks.

Foto: Saeimas kanceleja