Veselības nozares eksperti pašlaik nākamo balsta vakcināciju pret Covid-19

Lai arī pašlaik Covid-19 izplatība arvien samazinās, rudenī noteikti būs sagaidāms slimības “pacēlums”, tā šorīt intervijā TV3 sacīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Perevoščikovs sacīja, ka neraugoties uz dažādu ierobežojumu atcelšanu, ir ieteicams vērtēt individuāli kur un kādās situācijās tomēr vilkt sejas masku, īpaši tiem cilvēkiem kuri ir kādā riska grupā.

“Covid-19 vīruss jau četras reizes ir mainījies un palicis lipīgāks, grūti prognozēt, kāds tas būs nākotnē. Šādos apstākļos vasara jāizmanto kā laiks, kad sagatavoties rudenim, kad noteikti būs sagaidāms slimības “pacēlums”,” pauda eksperts.

Labā ziņa esot tā, ka pēdējam slimības variantam – omikronam – nav tik smaga ietekme uz cilvēku veselību, bet sliktā, ka cilvēki no Covid-19 joprojām mirst, atzīmēja eksperts.

Savukārt runājot par gripu, Perevoščikovs sacīja, ka tā iestājās vēlāk nekā parasti, jo pasākumi, ko ievērojām saistībā ar Covid-19 palīdzēja arī pret gripu. To atcelšana stimulēja gripas aktivizāciju.