Paaugstināts sods par braukšanu bez biļetes Rīgas sabiedriskajā transportā

Turpinoties biļešu cenu epopejai Rīgas sabiedriskajā transportā, būtiski paaugstināsies ne tikai cena par vienu braucienu, bet arī līgumsods par braukšanu bez biļetes, proti, līgumsods būs mērāms no pieciem līdz divdesmit eiro.

“Maksimālais sods par braukšanu bez biļetes būs divdesmit eiro”, tā šodien medijiem preses konferencē paziņoja «Rīgas satiksmes» vadītājs Leonīds Bemhens, skaidrojot, ka maksimālais līgumsods nevar pārsniegt dārgākās mēnešbiļetes cenu, kas ir 50 eiro.

Lai izskaustu tendenci nepirkt biļetes sabiedriskajā transporta, tiks pastiprinātas arī Valsts un pašvaldības policijas dalība kontroles reidos un parādu piedziņu nenomaksāta soda gadījumā.
Kā ziņots, ka no 1. februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, turpmāk viens brauciens maksās 1,15 eiro, savukārt biļete pie vadītāja 2 eiro.

Rīgas dome šādu lēmumu skaidro ar valdības nevēlēšanos sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem.