Turpmāk viena brauciena cena Rīgas sabiedriskajā transportā būs 1,15 eiro

No 1. februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, turpmāk viens brauciens maksās 1,15 eiro, savukārt biļete pie vadītāja 2 eiro.

Rīgas dome šādu lēmumu skaidro ar valdības nevēlēšanos sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem.

Rīgas dome norāda, ka nav iespēju turpināt tādā pašā apjomā kompensēt uzņēmumam „Rīgas satiksme” tarifu 0,60 eiro apmērā visiem pasažieriem – gan tiem, kas maksā nodokļus Rīgā, gan tiem, kas maksā nodokļus citās pašvaldībās. Kā pagaidu risinājums 2014.gadā bija piemērots tarifs 0,60 eiro, kas bija par 50% zemāks kā pašizmaksa.

No 1. februāra viena brauciena cena pilsētas sabiedriskajā transportā tiks pielīdzināta uzņēmuma „Rīgas satiksme” pašlaik aprēķinātai viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksai, kas ir kas 1,175 eiro, tāpēc viena brauciena cena būs 1,15 eiro.

Rīgas mērs Nils Ušakovs, komentējot situāciju savā sociālā tīkla “Twitter” kontā, raksta: “Vairāk kā gadu mēs ar valdību cīnījāmies par taisnību un rīdzinieku tiesībām. Rezultātā, valdība un Saeimas labējais vairākums, pēc būtības, rīdziniekus apmānīja. Pēdējā brīdī viņi atteicās no valsts budžeta finansēt nerīdzinieku braukšanu sabiedriskajā transportā.”

Tiek uzsvērts, ka turpinot sociāli atbildīgu politiku, daudzām pasažieru kategorijām tiks saglabāta biļešu cena0.60 centu apmērā.

“Mēs saglabāsim pilnīgi visas šī brīža atlaides, t.sk. bezmaksas braukšanu nestrādājošiem pensionāriem, studentiem un invalīdiem. Tiem, kas izmanto mēneša biļetes, cenu kāpums būs mērens un neskatoties uz to, ka lielākā mēneša biļešu daļa paliks dārgāka nekā 2014.gadā, tā būs lētāka kā 2013.gadā, ” norāda Ušakovs.