Noslēdzas “Rīgas piensaimnieks” iegādes darījums

Noslēdzies piena pārstrādes uzņēmuma “Rīgas piensaimnieks” (RPS) iegādes darījums.

Vienošanās ar RPS īpašnieku par 100% kapitāldaļu iegādi tika noslēgta šī gada jūnijā. Augustā tika saņemta Lietuvas Konkurences padomes atļauja iegādāties RPS, savukārt oktobra sākumā – Latvijas Konkurences padomes atļauja, kā rezultātā iegādes darījums tika pilnībā pabeigts šī gada 29.oktobrī.

“Līdz ar Konkurences padomes atļaujas saņemšanu un uzņēmuma iegādes darījuma noslēgšanu, mēs sākam izstrādāt detalizētu Rīgas piensaimnieka integrācijas plānu ar mērķi pievienot Food Union grupai. Pašlaik integrācijas procesam nav noteikts konkrēts laika plāns, taču pēc tam, kad šis process tiks pabeigts, Rīgas piensaimnieks kļūs par patiesi starptautiska piena nozares spēlētāja daļu, kuru veidos trīs piena pārstrādes uzņēmumi Latvijā – Rīgas piena kombināts, Valmieras piens un Rīgas piensaimnieks, kā arī saldējuma un saldēto produktu ražotājs Premia Igaunijā un saldējuma ražotājs Dānijā – Premier Is. Iekļaujoties Food Union grupā, Rīgas piensaimnieks un tā zīmoli Kārums un Dzintars iegūs pieeju tehnoloģijām un inovācijām, kā arī tiem pavērsies jaunas iespējas produktu distribūcijai Food Union mērķa tirgos Baltijā, Skandināvijā, Eiropā, Krievijā, NVS valstīs un Ķīnā,” skaidro Meridian Capital investīciju direktors Nodirs Normatovs.

Kā iepriekš ziņots, RPS iegādājās starptautiska privātā kapitāla investīciju grupa Meridian Capital NVS fonds, kas ir ilggadējs Latvijas vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union finansiālais partneris. RPS iegādes mērķis ir uzņēmuma tālāka konsolidācija ar Food Union. Iegādes darījuma konsultants bija Prudentia, neatkarīgs vadošais investīciju bankas pakalpojumu un finanšu konsultāciju sniedzējs Latvijā.