Nosaukts «Pasažieru vilciena» jaunās valdes sastāvs

Šodien AS «Pasažieru vilciens» (PV) valdē apstiprināti «Latvijas Dzelzceļa» (LDz) finanšu direktors Māris Bremze, LDz darbinieks Mikus Pērse un Satiksmes ministrijas (SM) Autosatiksmes departamenta direktors Andris Lubāns, kas iecelts arī par jauno valdes priekšsēdi.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss informē, ka jaunajai valdei priekšā gaidāms izaicinājums, kurš paredz divu nedēļu laikā tikt galā ar vilcienu nomas iepirkumu. Kā norāda, Matīss, visi valdē apstiprinātie ir savas jomas speciālisti un viņš pauž pārliecību, ka drīz vilcienu iepirkumu sāga beigsies, piebilstot, ka noteikti tiks atrasts labākais risinājums situācijai.

Valsts kapitāla daļu turētāja pārstāvis Dins Merirands norāda, ka jaunā valdība sastāv no pieredzējušiem cilvēkiem, kas spēs izvērtēt aprēķinus pašreizējā iepirkuma ietvaros un uzņemties pilnīgu atbildību par saviem lēmumiem.

Jau iepriekš vēstijām, ka par PV izsludinātā atklātā konkursa uzvarētāju kļuva Šveices uzņēmums “Stadler Bussnang AG” un kopējā līguma summa paredzēta 153,6 miljonu eiro vērtībā, kur vienas vienības cenas būtu 4,3 miljoni eiro. Lai gan konkurenti norāda, ka 150 miljoni ir par daudz nomas maksai 15 gadu garumā, PV uzsvēr, ka finanšu plāns nākotnē paredz finansiālu ieguldījumu.

Tikmēr premjerministre Laimdota Straujuma atgādina, ka papildus finansējums, kurš nepieciešams PV vilciena nomas iepirkumam, nav ticis pieņemts.