VID pieķer uzņēmumu ienākumu slēpšanā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) amatpersonas, veicot kontroles pasākumus kāda optikas tirdzniecības uzņēmuma tirdzniecības vietās, konstatēja, ka uzņēmums ir veicis darbības kases aparātos ar mērķi slēpt realizācijas ienākumus, lai samazinātu gūto ieņēmumu summu un izvairītos no nodokļu nomaksas, portālu Apollo.lv informē VID.

Veicot realizācijas ieņēmumu kontroli optikas realizācijas vietā Rēzeknē, VID amatpersonas pārbaudes laikā salīdzināja kases aparāta kontrollentēs reģistrētos pirkumus un pirkumu summu ar kopējo ieņēmumu «Z» pārskatos norādītajiem ieņēmumiem. Pārbaudes rezultātā VID amatpersonas konstatēja, ka divu mēnešu periodā nav uzrādīti un grāmatvedības reģistros nav reģistrēti realizācijas ieņēmumi vairāk nekā 6000 eiro apmērā.

Šī paša uzņēmuma citā tirdzniecības vietā Rēzeknē, veicot realizācijas ieņēmumu kontroli un salīdzinot kases aparāta kontrollentēs reģistrētos pirkumus ar kases aparāta «Z» pārskatos uzrādītajām summām, VID inspektori konstatēja, ka divu nedēļu laikā optikas tirdzniecības vietā nav reģistrēti realizācijas ieņēmumi 1192,17 eiro apmērā.

VID norāda, ka šādas darbības liecina par iejaukšanos kases aparāta darbībā, lai samazinātu reģistrēto ieņēmumu summu.

Gada laikā neuzrādīto ieņēmumu apjoms sasniedz 94 065 eiro.

Par konstatēto pārkāpumu uzņēmumam uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā. Par šādu pārkāpumu draud naudassods no 430 līdz 4300 eiro.