Nopirksim.lv: Daudzi savu mājokli neiegādājas nepietiekamu ienākumu dēļ

Vairāk nekā pusei jeb 60% Latvijas iedzīvotāju un 55% Baltijas iedzīvotāju ikmēneša ienākumi ir nepietiekami, lai iegādātos savu mājokli, un gada laikā šādu iedzīvotāju skaits ir audzis par 17%, liecina Luminor bankas aptaujas rezultāti. Nopirksim.lv konsultants Mārtiņš Ozols uzsver, ka tas vērojams arī nekustamā īpašuma tirgū – lielu daļu īpašumu ir grūtības realizēt.

“Ņemot vērā straujo mājokļu cenu kāpumu un augsto inflāciju, arvien vairāk Latvijas un arī citu Baltijas valstu iedzīvotāju vērtē, ka viņu ienākumi nav pietiekami, lai iegādātos mājokli, un gada laikā šādu cilvēku skaits ir būtiski pieaudzis. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji šobrīd vairs nespēj aizņemties tik daudz kā gadu iepriekš, turklāt ienākumu trūkumu kā iemeslu norādījuši arī iedzīvotāji pēc 30 gadu vecumam, kad cilvēks ir ekonomiski aktīvākajā dzīves posmā un nereti ienākumi ir nostabilizējušies, šajā vecuma posmā arī ir vislielākais mājokļu kredītņēmēju skaits. Arī pašreizējā globālā situācija, piemēram, karš Ukrainā, enerģijas un gāzes cenas, augošā inflācija u.c. iemesli, šogad ir ietekmējuši iedzīvotāju vēlmi aizņemties mājokļa iegādei. Pagājušajā gadā neskaidrība par nākotni bija trešais biežāk minētais iemesls, kā rezultātā atlikta mājokļa iegāde, tad šogad tā Latvijā un Igaunijā izvirzījusies jau otrajā vietā,” informē Kaspars Sausais, Luminor mājokļu kreditēšanas vadītājs.

“Ir redzams, ka cilvēki tik tiešām ir kļuvuši daudz piesardzīgāki un taupīgāki, kā rezultātā īpašumus pārdot pašu spēkiem kļūst arvien grūtāk. Ja agrāk galvenais faktors, kas apturēja no īpašuma iegādes, bija tas, ka daudzi saskarās ar grūtībām sakrāt pirmajai iemaksai, tad tagad redzams, ka tos nomāc vispārējā finansiālā situācija,” pauž M. Ozols.

Vienlaikus viņš uzsver – Nopirksim.lv iegādāsies visu. Nopirksim.lv, ja tas nepieciešams, Jūsu vietā var nomaksāt arī hipotekāro kredītu. Nekustamais īpašums var būt arī sliktā tehniskā stāvoklī, remontējams, restaurējams, vai pat nojaucams. Nopirksim.lv iegādājas arī īpašumu reālās un domājamās daļas.

Par īpašumiem samaksa parasti tiek nodrošināta dažu dienu laikā, atkarībā no darījuma sarežģītības. Tāpat arī tiek sniegta palīdzība dokumentu noformēšanā – visi darījumi tiek kārtoti oficiāli ar zvērināta notāra palīdzību un ar ierakstu Zemesgrāmatā.

Plašāka informācija un pieteikuma anketa >>> www.nopirksim.lv

Publicitātes materiāls