No ASV izraidītie Krievijas diplomāti atgriezušies dzimtenē

Lidmašīna ar izraidītajiem Krievijas diplomātiem pametusi Amerikas Savienotās Valstis. Sankcijas pret 35 personām tika noteiktas saistībā ar oficiālās Maskavas atbalstītajiem kiberuzbrukumiem.

Atbildot uz Kremļa iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu kampaņā no valsts izraidīti 35 Krievijas diplomāti, kuriem uzrādītas apsūdzības kiberuzbrukumos. Tiek uzskatīts, ka Krievija ir iejaukusies ASV prezidenta vēlēšanās, panākot, ka pie varas nākt viņiem labvēlīgs prezidents. Tā uzskata gan ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde, gan Federālais izmeklēšanas birojs.

ASV specdienesti vaino Maskavu mērķtiecīgos hakeru uzbrukumos, ASV prezidenta priekšvēlēšanu kampaņas laikā uzlaužot un publicējot vadošu politiķu korespondenci.

35 Krievijas diplomāti, kas strādā vēstniecībā Vašingtonā un konsulātā Sanfrancisko, pasludināti par ASV nevēlamām personām.

Tiek ziņots, ka pirmdienas, 2.janvāra, rītā lidmašīna ar izraidītajiem diplomātiem un viņu ģimenes locekļiem veiksmīgi piezemējusies galvaspilsētā Maskavā. Uz dzimteni kopumā devās 96 personas.

Jau vēstīts, ka Amerikas Savienotās valstis paziņojušas par jaunām sankcijām pret Krieviju.

Papildus diplomātu izraidīšanai no valsts, ASV lēmušas arī par divu Krievijai piederošu un ar izlūkošanu saistītu datu centru slēgšanu Merilendā un Ņujorkā. Sankcijas vērsīsies arī pret deviņām organizācijām un fiziskajām personām, tostarp pret Krievijas Federālo drošības dienestu (FDD) un pret Krievijas armijas izlūkdienestu (GRU). Tās skars arī uzņēmumus kas snieguši atbalstu vienam no Krievijas izlūkdienestiem tā kiberoperāciju īstenošanā un četras fiziskas personas.

Foto:MonicaVolpin/https://pixabay.com/en/users/MonicaVolpin-1476511//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/