Neapmierināti ar nākamā gada budžetu, ģimenes ārstu asociācija plāno streiku

Neapmierināti ar veselības sistēmu, tai skaitā ar neveiksmīgo e-veselības projekta īstenošanu, kā arī nākamā gada budžeta pieņemšanu, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija plāno streiku.

Kā šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atklāja asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, Saeimā pieņemtais nākamā gada budžets ir bijis pēdējais piliens, lai aktīvāk sāktu domāt par streika rīkošanu.

“Man politiķiem ir tikai viens jautājums, proti, ja viņi sevi dēvē par tautas kalpiem, tad kāpēc pirms algu palielināšanas sev, atalgojums netiek palielināts mediķiem vai citām grupām, kuriem tas nav būtiski mainījies un ir pietiekami zems,” sacīja Veide.

Viņa norāda, ka ar šādu lēmumu politiķi panāk, ka no Latvijas aizbrauc kvalificēti ārsti un nesen mācību iestādes beigušie mediķi izvēlas strādāt citur, jo zina, ka Latvijā viņi nespēs saņemt pienācīgu atalgojumu.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija nav apmierināta arī ar e-veselības sistēmas ieviešanu. Veide norāda, ka pēc testēšanas tajā nav ieviesti nepieciešamie uzlabojumi, par kuriem tika norādīts. “Tā ir palikusi tikpat lēna un neērta, jo nav saprotams, kāpēc vairākas sistēmas vietnes nepieciešams aizpildīt ar pieprasīto informāciju,” norāda Veide, uzsverot, ka sistēmā nav pieejas ne tikai zāļu reģistram, bet arī nedarbojas daudzas citas opcijas, kas it kā palīdz aizpildīt pieprasītos laukus.

Jautājums par streiku tiks pieņemts šonedēļ.

Jau vēstīts, ka īsti pirms nākamā gada budžeta apstiprināšanas Saeimā, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK) vēlreiz aicināja parlamentu nākamā gada budžetā piešķirt veselības aprūpei 23 miljonus eiro, lai kopumā medicīnai tiktu atvēlēti 3,25% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Foto: Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība