Nav zināms, vai valsts budžetā atradīsies līdzekļi, lai palīdzētu slimnīcām

Valdībai ir citas prioritātes, tādēļ nevar uz šo brīdi droši apgalvot, ka valdības budžetā atradīsies līdzekļi, lai segtu valsts galvotos kredītus 11 Latvijas slimnīcām, trešdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Valsts budžets nav kaste, kurā var iegrābties. Tā kaste nav bezgalīga,” sacīja Straujuma, komentējot iespējamo finansiālo atbalstu grūtības nonākušajām slimnīcām.

“Šobrīd valdības prioritātes ir izglītība, veselības aprūpe un valsts aizsardzība, tāpēc nav skaidrs, vai valdībai būs līdzekļi ar kuriem palīdzēt slimnīcām,” sacīja Straujuma, vienlaikus norādot, ka valdība skatīs šo jautājumu.

Ministru prezidente noliedza, ka būtu saņēmusi Veselības ministrijas (VM) lūgumu no valsts budžeta segt slimnīcu saistības valsts galvotajiem kredītiem, norādot, ka sarunas laikā ar veselības ministru Gunti Belēviču šāds lūgums neesot izskanējis.

“VM pašlaik strādā tarifu sakarā un viens no variantiem ir nodalīt tarifu no kredītmaksājumiem,” komentējot iespējamos risinājumus, sacīja Straujuma.

Jau ziņots, ka finansiālas grūtības izveidojušās vairākām Latvijas slimnīcām. Valsts kopš 2002.gada 11 Latvijas slimnīcām galvojusi aizdevumus par vairāk nekā 200 miljoniem eiro, no kuriem slimnīcām saviem aizdevējiem vai bankām vēl jāatdod vairāk nekā 182 miljoni eiro.