Nav garantijas, ka līdz ar gāzes tirgus liberalizāciju, gāzes cenas samazināsies

Gāzes tirgus liberalizācijas rezultātā nav iespējams paredzēt, vai cenas par gāzi paaugstināsies vai samazināsies, trešdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Līdz ar Latvijas gāzes tirgus atvēršanu, patērētājs iegūs alternatīvas iespējas, izvēlēties pie kura piegādātāja iegādāties gāzi un tas radīs arī konkurenci piegādātāju vidū,” sacīja Straujuma.

Savukārt komentējot iedzīvotāju bažas par iespējamo gāzes cenu sadārdzinājumu līdz ar gāzes tirgus liberalizāciju, Straujuma nevarēja skaidri apgalvot – cenas paaugstināsies vai samazināsies.

“Gāzes cena būs atkarīga no pasaules cenas gāzei, naftai un citiem resursiem. Tas būs atkarīgs no pasaules tirgus cenām nevis mūsu darbībām,” sacīja premjere.

Straujuma apstiprināja, ka “Latvijas Gāzes” sadalīšanas izmaksas ir zināmas un izteica pārliecību, ka līdz 2017. gada 3. aprīlim būs sagatavoti visi dokumenti, lai gāzes tirgus arī praktiski tiktu atvērts.

“Līdz 1. jūnijam Ekonomikas ministrija (EM) nāks ar normatīvo dokumentu paketi un tad arī būs skaidri mehānismi un laika termiņi,” norādīja Straujuma.

Komentējot iespējamās tiesvedības, premjere apliecināja, ka tiks izdarīts viss iespējamais, lai tās nenotiktu un tiktu ievēroti visi juridiskie regulējumi, lai gāzes tirgus liberalizācija noritētu tiesiski.

Valdība vakar atbalstīja “Latvijas Gāzes” sadalīšanu divos uzņēmumos. Viens ir gāzes tirgotājs un sadales tīklu operators, un otrs būtu pārvades un uzglabāšanas operators.