Nav pamata sarunām par jaunu palīdzības programmu Grieķijai, pauž Merkele

Vēl joprojām nav pamata, lai vestu sarunas par jaunu palīdzības programmu Grieķijai, paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele.

“Joprojām nav pamata sarunām,” par jaunu atbalsta programmu Grieķijai, sacīja Merkele, norādot, ka neraugoties uz to, cer, ka vienošanās tiks panākta tuvāko dienu laikā.

Merkele pastāstīja, ka līderu sanāksmē apspriests, kā rīkoties, vienlaikus norādot, ka nebūs iespējams panākt galīgo risinājumu, piebilstot, ka tas vairs nav nedēļu, bet dažu dienu jautājums.

Tikmēr ASV prezidents Baraks Obama aicinājis Grieķijas premjerministru Aleksi Cipru apspriest viņa idejas.

“Prezidents atgādināja, ka visu interesēs ir tas, lai Grieķija un tās kreditori panāktu abpusēju vienošanos,” vēstīts Baltā nama paziņojumā.

Jau vēstīts, ka eirozonas valstu līderu sanāksmēs valstis vienojušās dot Grieķijai laiku līdz ceturtdienai izstrādāt jaunu ekonomikas programmu, kurā būtu skaidri un gaiši minēti gan īstermiņa, gan ilgtermiņa pasākumi.

Grieķijai un starptautiskajiem aizdevējiem ir jāvienojas par reformu plānu, kas ļautu Grieķijai panākt vienošanos par finansiālu palīdzību. Lai arī sarunas ilgušas jau piecus mēnešus, vienošanās aizvien nav panākta.