Krievija pārtrauc piegādāt elektroenerģiju Ukrainas separātistiem

Kijeva otrdien apziņoja, ka Krievija Ukrainas nemiernieku vadītajiem reģioniem ir atslēgusi elektroenerģiju, kas, šķiet, ir vēl viena zīme, ka Maskava ir zaudējusi interesi savas kaimiņvalsts sadalīšanā.

Kādu laika periodu Krievijas prezidenta Vladimira putina uzstāšanās runas bija pilnas ar atsaucēm uz “Jaunkrieviju”, kas ietvēra Ukrainas teritoriju. Novērotāji atzīmē, ka Putins bez šiem izteicieniem ir izticis jau ilgu laika periodu, kas liek domāt, ka viņš šajā idejā ir zaudējis interesi.

Ukrainas nemiernieki, kuri apgalvo, ka ir atbildīgi par daļas no vecās Krievijas impērijas atgūšanas centieniem, sūdzās par pēkšņu intereses zudumu no Kremļa puses un pamatīguu līdzekļu trūkumu.

Ukrainas enerģētikas ministrs Volodimirs Demčišins paziņoja, ka enerģijas bagātā Krievija nesen ir pārtraukusi piegādāt elektroenerģiju nemiernieku kontrolētajām Luhanskai un Doņeckai, nesamaksātu rēķinu dēļ.

Viņš stāstīja, ka pa līnijām katru mēnesi tika piegādāta elektroenerģija 15 miljonu eiro vērtībā.

“Šī nauda netika maksāta,” teica Demčišins.

“Mēs vedam diezgan produktīvas sarunas ar krieviem,” Demčišina teikto enerģētikas ministrijas sanāksmē citē aģentūra “Interfax”. “Mums ir izdevies slēgt četras līnijas, kas sniedzās no Krievijas uz teritorijām ārpus mūsu kontroles”.

Kijevas politiskie vanagi, piemēram, Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks ir arī panācis veselu virkni pasākumu, kuru mērķis ir uzcelt soda “ekonomisko blokādi” nemiernieku kontrolētajām teritorijām. Jaceņuks Ukrainas elektroenerģijas piegādātājiem piespieda apturēt visas piegādes separātistiem sākot ar 1. maiju.

Dabas gāzes plūsma no pārējās Ukrainas daļas uz austrumiem arī ir ievērojami samazināta.