Muižniece: Patlaban noteiktie 1,42 eiro dienā viena skolēna paēdināšanai ir nepietiekami

Vecāku līdzmaksājumu ieviešana par skolēnu ēdināšanu, lai nodrošinātu papildu finansējumu cenu kāpuma iespaidā, ir pieņemama forma, uzskata izglītības ministre Anita Muižniece, norādot, ka ideja par līdzmaksājumu sākotnēji izskanējusi no vecāku organizācijām.

Intervijā Latvijas Radio Muižniece skaidroja: “Katra pašvaldība varēs vienoties par citu pieeju šai problēmai, un konkrētajā gadījumā Rīgas domes koalīcija ir izšķīrusies par vecāku līdzmaksājumu.”

Patlaban noteiktie 1,42 eiro dienā viena skolēna paēdināšanai ir nepietiekami, vienojušās iesaistītās puses. Veselības ministrija esot sagatavojusi pārrēķinu, kur šī summa ir 1,90 eiro. Izskanējuši arī varianti par 2,20 eiro vai 3 eiro dienā atvēlēšanu viena skolēna paēdināšanai, pauda Muižniece, tomēr maijā paredzēts vēlreiz Veselības ministrijas piedāvājumu pārrēķināt.

Pēc tam ministrija centīsies piesaistīt papildus nepieciešamo finansejumu visu audzēkņu brīvpusdienām.

Rīgā no 1. septembra plānots palielināt maksu par ēdināšanu izglītības iestādēs, kas prasīs 16,9 miljonus eiro gadā. Izmaksu pieaugumu ir iecerēts segt daļēji no pašvaldības budžeta un daļēji ar 5.–12. klašu audzēkņu vecāku līdzmaksājumu 50% apmērā no ēdināšanas pakalpojuma cenas. Bezmaksas ēdināšanu paredzēts saglabāt 1.–4. klašu skolēniem, kā arī audzēkņiem ar sociālo statusu no trūcīgām, maznodrošinātām, daudzbērnu ģimenēm.