Mediķi neapmierināti ar situāciju veselības nozarei; vai gaidāmi protesti?

Līdzīgi kā skolotāji, arī mediķi nav apmierināti ar nozarei piešķirto finansējumu, ar kuru nepietiek ne kvalitatīvai pacientu aprūpei, ne adekvātu algu izmaksai. Ņemot vērā pieaugušo veselības nozares pārstāvju neapmierinātību, šodien Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības ( LVSADA) padomes sēdē tiks lemts par iespējamajiem protestiem.

Lai arī šī gada budžets paredz mazināt rindas uz ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumiem, palielināt stacionāro pakalpojumu pieejamību, tostarp plānveida hospitalizāciju, uzlabot kompensējamo medikamentu un materiālu un reto slimību medikamentozās ārstēšanas sistēmu, kā arī e-veselības sistēmas attīstību un uzturēšanu, īstas pārliecības, ka tas uzlabos medicīnas nozari nav.

Kā uzsver LVSADA pārstāvis Valdis Keris, situācija šogad solās būt vēl smagāka, ņemot vērā, ka šogad veselības nozares budžets no Iekšzemes kopprodukta būs zemākais pēdējo 14 gadu laikā.

“Standarta protesta akcijas vairs valdību neuzrunā un nepieciešams citādāks formāts”, LTV raidījumam “Panorāma” iepriekš sacīja Keris, norādot, ja protesti tiks rīkoti, tad visticamāk tie tiks rīkoti kādas no Latvijas prezidentūras pasākumu laikā. Tādējādi mediķi cer panākt starptautisku rezonansi.