Biļešu cenas pasažieru vilcienā nepieaugs

Ņemot vērā Rīgas sabiedriskā transporta cenu pieaugumu, sabiedrībā satraukta par iespējamo biļešu celšanos arī pasažieru vilcienos, taču, kā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” apstiprināja satiksmes ministrs Anrijs Matīss, “Pasažieru vilciena” biļešu cenas nepieaugs.

Satiksmes ministrs intervijā apstiprināja, ka nekādas izmaiņas sakarā ar biļešu cenām “Pasažieru vilcienā” nav gaidāmas.

Savukārt komentējot Rīgas domes (RD) lēmumu palielināt sabiedriskā transporta biļešu cenas, Matīss norādīja, ka tas, galvenokārt, ir RD lēmums un pašvaldībai no valdības puses nekad nav tikušas dotas cerības saistībā ar dotāciju piešķiršanu nerīdzinieku pārvadāšanai sabiedriskajā transportā.

Matīss norādīja, ka no valsts puses šobrīd nav gaidāma nekāda rīcībā sakarā ar paaugstinātajam transporta cenām, paskaidrojot, ka pretējā gadījumā valdībai būs jāatbalsta arī citas pilsētas. Pašlaik primārais esot nodrošināt, lai visā valsts teritorijā būtu pieejams sabiedriskais transports.

Jau vēstīts, ka no 1. februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, turpmāk viens brauciens maksās 1,15 eiro, savukārt biļete pie vadītāja 2 eiro. Rīgas mērs Nils Ušakovs RD lēmumā vaino valdību, kas, pēc mēra vārdiem, pēdējā brīdī izlēmusi neatbalstīt opozīcijas priekšlikumu par dotāciju piešķiršanu nerīdziniekiem.