“Maxima Latvija” turpina darbu pie šogad plānotajām pārmaiņām uzņēmumā

„Maxima Latvija” turpina pārmaiņu projekta īstenošanu, kura mērķis ir veikt būtiskas izmaiņas uzņēmumā, kas palīdzētu saliedēt darbiniekus un atjaunot Latvijas pircēju uzticību, strādājot un pilnveidojoties trīs virzienos – klientu un darbinieku drošība, rūpes par darbiniekiem un palīdzība Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, raksta NRA.lv.

Katrā no virzieniem darbs tiek organizēts atbilstoši sagatavotajam plānam, kas tapis, augstākajai uzņēmuma un grupas vadībai tiekoties ar veikalu darbiniekiem. Projekta realizācija ir uzticēta izveidotajai „Maxima Latvija” pārmaiņu vadības komandai.

„Nelaime Zolitūdē ikvienam no mums bija milzīgs satricinājums, bet vienlaikus tā lika aizdomāties par mūsu vērtībām un to, kādi esam un kādi gribam būt. Tāpēc decembrī un janvārī kopā ar „Maxima Group” direktoru padomes locekļiem tikāmies ar veikalu kolektīviem dažādos Latvijas reģionos, lai uzklausītu mūsu darbinieku viedokļus un vēlmes. Tas ļāva identificēt svarīgākos darbības virzienus, attiecīgi tika izstrādāts darbu plāns un uzsākta tā īstenošana. Esam apņēmības pilni 2014.gadu padarīt par pārmaiņu gadu mūsu uzņēmumā,” uzsver „Maxima Latvija” vadītāja Jeļena Kondrašova.

Pārmaiņu realizācija un vadīšana uzticēta uzņēmuma „Maxima Latvija” pārmaiņu vadības komandai, kuru vada „Maxima Latvija” vadītāja Jeļena Kondrašova. Pārmaiņu vadības komandas sastāvā ir Procesu un kvalitātes vadības departamenta vadītāja Dace Grava (atbildīgā par palīdzības sniegšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem), Mārketinga un pārdošanas departamenta vadītāja Zane Kaktiņa (atbildīgā par slodzes samazināšanu darbiniekiem), Īpašumu pārvaldības vadītājs Aivars Bārbals (atbildīgais par ēku drošību un tehniskiem uzlabojumiem), Personāla vadības departamenta vadītājs Raitis Apinis (atbildīgais par uzlabojumiem darbinieku darba apstākļos), kā arī Juridiskā departamenta vadītājs Andrejs Šteinmanis.

Par plānotajām pārmaiņām un veicamajiem darbiem vadība februāra beigās rīkotā konferencē ir informējusi veikalu direktorus, kas savukārt ar plānotajām pārmaiņām turpina iepazīstināt veikalu darbiniekus.

Klientu un darbinieku drošība

Viena no galvenajām prioritātēm ir pievērst īpašu uzmanību veikalu darbinieku un apmeklētāju drošībai. Sākotnējās vizuālās apsekošanas un pamatpārbaudes jau ir veiktas, un defekti, kas varētu apdraudēt ēku ekspluatāciju, nav atklāti. Vienlaikus, piesaistot sertificētus un neatkarīgus ekspertus, tiek veiktas padziļinātas visu „Maxima Latvija” veikalu ēku konstrukciju ārpuskārtas pārbaudes atbilstoši noteiktam grafikam – pašlaik šādas pārbaudes veiktas jau vairāk nekā trešdaļai veikalu, un tās plānots pabeigt aprīlī. Tāpat tiek risināti dažādi tehniskie jautājumi, kas saistīti ar ēku, teritorijas un iekārtu ekspluatāciju un apstākļu uzlabošanu ēkās. Plānots, ka šie darbi, kas atbilstoši izstrādātajam plānam vienlaikus norit vairākos virzienos, ietverot celtniecības un enerģētikas jautājumus, tiks noslēgti jūnijā.

Tāpat pašlaik turpinās un jau tuvākajā laikā tiks pabeigta visu veikalu ugunsdrošības signalizācijas sistēmu pārbaude, kam sekos tehnisko uzlabojumu veikšana. Īpašs akcents tiek likts arī uz darba drošības un ugunsdrošības sistēmas pilnveidošanu – pārskatot dokumentāciju un veicot praktiskās mācības visiem veikalu darbiniekiem un nomniekiem, kuras plānots noslēgt aprīlī. Tāpat atsevišķos veikalos ieplānoti ugunsdrošības testi.

Rūpes par darbiniekiem

Liels uzsvars šogad tiks likts arī uz „Maxima Latvija” darba vides pilnveidošanu un darba apstākļu uzlabošanu. Sākot no šī gada februāra, „Maxima Latvija” veikalu un to ražošanas cehu darbiniekiem tiek palielinātas stundas tarifa likmes atkarībā no darba slodzes, amata deficīta un amata pozīcijas darba tirgū. Tiek strādāts arī pie tā, lai darba samaksas sistēma būtu vienkāršāka un vieglāk saprotama. Veikalu un to ražošanas cehu darbinieku atalgojuma palielināšanā „Maxima Latvija” investējusi 5,4 miljonus eiro.

Pakāpeniski sākts darbs arī pie tā, lai samazinātu darba slodzi „Maxima Latvija” darbiniekiem, nodrošinot retāku sortimenta un cenu zīmju maiņu, kā arī ērtāku no noliktavas piegādāto preču komplektāciju un citus uzlabojumus, kas atvieglos veikalu darbinieku ikdienas gaitas. Aprīlī visi „Maxima Latvija” veikalu darbinieki saņems jaunus formas tērpus, savukārt kasieri – arī ergonomiskus darba krēslus. Tāpat veikaliem tiks atjaunota un iegādāta papildu IT tehnika (preču skeneri, tālruņi, atsevišķos veikalos arī kases aparāti). Šajā darba apstākļu pilnveidošanā un inventāra iegādē uzņēmums plānoto investēt aptuveni 1 miljonu eiro. Būtiski piebilst, ka šie ir tikai pirmie soļi darba vides pilnveidošanā – tiem sekos arī citi uzlabojumi, īpašu uzmanību pievēršot iekšējai komunikācijai un darba kultūrai.

Palīdzība Zolitūdes traģēdijā cietušajiem

Par prioritāti 2014.gadam izvirzīta arī palīdzības sniegšana Zolitūdes traģēdijā cietušajiem. Pašlaik traģēdijā cietušajiem un bojā gājušo tuviniekiem izmaksāti jau vairāk nekā 317 000 eiro. Tiek turpināts darbs pie vienreizējo pabalstu izmaksas cietušajiem. Tāpat līdz pilngadības sasniegšanai „Maxima Latvija” turpinās izmaksāt ikmēneša pabalstu Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo vecāku bērniem, turklāt tuvākajā laikā plānots noslēgt līgumu ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru par šo pabalstu centralizētu izmaksu. Pagājušajā nedēļā „Maxima Latvija” sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv sākusi izmaksāt pabalstus traģēdijā smagi cietušo rehabilitācijai EUR 1000 apmērā katram.