LVSADA pieprasa par 10% paaugstināt algas veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) šodien oficiāli iesniegusi Veselības ministrijai (VM) savas kolektīvā interešu strīda jeb pirmsstreika prasības.

Saskaņā ar LVSADA publisko paziņojumu, prasības ietver sevī paaugstināt vidējo darba samaksu veselības nozares darbiniekiem (gan ārstniecības personām, gan arī pārējam personālam) par 10%, sākot ar 2016. gada 1. janvāri.

Tāpat mediķi prasa saglabāt Ministru kabineta 18.05.2005 rīkojumā Nr. 326 „Par pamatnostādnēm „Cilvēkresursu attīstība veselības aprūpē”” noteikto un ar LVSADA saskaņoto vidējās darba samaksas sadalījumu: vidējā ārstniecības personāla vidējā mēneša darba samaksa ir 60% no ārstu darba samaksas; jaunākā personāla vidējā mēneša darba samaksa ir 40% no ārstu darba samaksas.

Arodbiedrība aicina savlaicīgi sagatavot un pieņemt nepieciešamos grozījumus Ministru kabineta 29.06.2010 noteikumos Nr. 595 „Noteikumi par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu ārstniecības personām” un Ministru kabineta 19.12.2006 noteikumos „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība”. Tāpat ja nepieciešams, savlaicīgi sagatavot un pieņemt grozījumus Ministru kabineta 29.01.2013 noteikumos Nr. 66 „Noteikumi par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu un tās noteikšanas kārtību”.

Kā jau vēstīts, LVSADA padomes sēdē otrdien, 17.novembrī, nolēma neapstāties pie piešķirtajiem desmit miljoniem eiro mediķu algu pieaugumam un rīkot pirmsstreika sarunas ar VM. Galvenais iemesls tam ir valdības plānotā veselības aprūpes budžeta samazināšana un sociālā dialoga ignorēšana.