Lukašenko: Balkrievijas un Krievijas partnerības nozīme ir pieaugusi

Baltkrievijas un Krievijas savstarpējo attiecību attīstība joprojām ir svarīga, paziņojis Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.

“Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pasaulē, mūsu partnerības nozīme ir pieaugusi,” uzsvēra Baltkrievijas līderis, paužot apņēmību darīt visu, lai novērstu aizliegto lauksaimniecīas produktu atgriešanos Krievijā.

Kā zināms, nedeklarētais tirdzniecības karš starp Krieviju un Baltkrieviju ilgst vairāk nekā gadu. Maskavai ir aizdomas, ka virkne Baltkrievijas produktu nāk no citam valstīm, kurām uzlikts pārtikas embargo.

“Mēs esam noguruši no problēmām, kas saistītas ar mūsu preču piekļuvi Krievijas tirgum. Mēs runājam par kopējo tirgu jau divdesmit gadus, taču šie jautājumi joprojām ir aktuāli,” norādījis Baltkrievijas prezidents.

Jau vēstīts, ka Krievijas patērētāju tiesību aizsardzības dienests “Rospotrebnadzor” jau vairākkārt noteicis importa aizliegumu Baltkrievijas precēm.

Šī gada februāra beigās Krievijas patērētāju tiesību aizsardzības dienests “Rospotrebnadzor” noteicis importa aizliegumu Baltkrievijas pienam.

Iepriekš dienests paziņoja par aizliegumu piegādāt piena produktus un gaļu no dažiem Baltkrievijas uzņēmumiem. Šādu lēmumu birojs paskaidroja ar produktos atrodamajām baktērijām un kaitīgajām vielām.

2017. gada februārī Krievija ierobežojusi arī Baltkrievijas liellopu gaļas importu, bet pavisam nesen “Rospotrebnadzor” noteicis importa aizliegumu Baltkrievijas āboliem, norādot, ka uz dienesta pārbaudes rezultātiem, kas liecina, ka 37% no tiem patiesībā nāk no Polijas.

Foto: Getty Images