Ļoti iespējams, ka Latvijas ekonomikā ap gadu miju būs gaidāma sabremzēšanās

Ap gadu miju valsts ekonomika varētu sabremzēties, LTV raidījumā “Rīta panorāma” prognozēja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

Pēc Latvijas Bankas vadītāja teiktā, šobrīd Latvijas ekonomika vēl aug, bet ekonomiski rudens būs grūts: “Šobrīd Latvijas ekonomika vēl aug, bet ekonomiski rudens būs grūts. Augstākas cenas spiedīs mājsaimniecībām tērēt mazāk, mērķēts atbalsts ir nepieciešams. Ļoti iespējams, ka ap gadu miju ekonomikā būs sabremzēšanās, bet par dziļu krīzi pašreiz runāt nav pamata.”

Savukārt komentējot to, ka Eiropas Centrālā banka aizvadītajā ceturtdienā nolēma palielināt bāzes procentlikmi, tādējādi īstenojot pirmo paaugstinājumu pēdējos 11 gados, Kazāks pauda: “Šis nebūs ne pirmais, ne pēdējais procentlikmju solis. Tas tiek darīts ar mērķi, lai inflācijas sāpes būtu īsākas, lai tā neiesakņotos. Kad kara efekti pamazām izzudīs, naftas cenas vairs nekāps, tad nebūs tā inflācijas spirāle, kas to turpinās dzīt uz priekšu.”

“Inflācija saglabājas augsta un ir riski tai kļūt lielākai, procentlikmes turpinās augt. Tās, ko cilvēki, uzņēmumi izmanto ikdienā, jau ir kāpušas krietni straujāk nekā tas kāpums, ko pacēlām pagājušonedēļ, jo finanšu tirgi reaģē ātrāk,” turpināja Kazāks.

Foto: Valsts kanceleja