Lembergs: Esošais ostu pārvaldības modelis savu dzīvotspēju beidza jau 1991. gadā

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs atzina, ka viņam daudzos gadījumos žēl Latviju, jo pie varas esošie nereti vien lemj muļķības. Kā piemēru viņš minēja grozījumus Ostu likumā, kas paredz mainīt Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības modeli.

“Man pat vismurgainākajā sapnī nevarēja ienākt prātā, ka 2022. gadā, 32 gadus pēc Latvijas neatkarības deklarācijas pieņemšanas, šī valdība pieņems lēmumu atjaunot Latvijā Padomju Sociālistisko Republiku Savienību,” izteicās Lembergs, turpinot, ka ostu pārvaldē atjaunots PSRS ostu pārvaldības modelis.

Tieši pret šo modeli, pēc viņa teiktā, no 1988. gada aktīvi cīnījās Tautas fronte, un tai 90. gadu sākumā izdevās sekmīgi to likvidēt, pārņemot Beniluksa valstu ostu pārvaldības modeli.

“Tagad atkal to pārvaldīs uzņēmums. Ostas jau tagad pārvalda rīdzinieki. Vai tas ir progress vai regress? Tas ir regress. Mēs pārņēmām labāko rietumu pieredzi, bet tagad to atkal likvidē,” piebilda politiķis.

Viņš uzsvēra, ka par jauno ostu pārvaldības modeli pat nav veikta analīze, jo tā pierādīs, ka ostu pārvaldības modelis savu dzīvotspēju beidza jau 1991. gadā: “Es negribu dzīvot Latvijas Republikā, kurā atjaunots PSRS modelis, un ticu, ka daudzi to nevēlas.”

Kā zināms, šī gada februārī Saeima pēc vairāku stundu ilgām debatēm trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus “Likumā par ostām”, kas paredz mainīt Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības modeli, savukārt mazajām ostām – izvēlēties savu pārvaldības formu.