Latvijā varētu attīstīt arī divus sašķidrinātās dabasgāzes termināļus, pieļauj Indriksone

Latvijā, iespējams, varētu attīstīt divus sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļus, Latvijas Radio intervijā norādīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība).

Iepriekš tika norādīts, ka šašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināli Latvijā varētu attīstīt AS “Skulte LNG Terminal” vai SIA “Kundziņsalas dienvidu projekts”. “Skulte LNG Terminal” vēlas termināļa projektu attīstīt Saulkrastos, bet “Kundziņsalas dienvidu projekts” – Rīgā.

Intervijā Latvijas Radio Indriksone pieļāva, ka, iespējams, varētu tikt īstenoti abi projekti.

“Turpinām darbu arī pie mūsu nacionālā termināļa, šobrīd notiek darbu izvērtēšana ekspertu līmenī par visiem riskiem – stratēģiski svarīgajiem jautājumiem, lai izvērtētu, kurš no piedāvātajiem termināļiem varētu būt gan ekonomiski, gan arī īstenošanas laika grafikā visizdevīgākais un, protams, arī drošības jautājumi tiek izvērtēti projektiem,” sacīja Indriksone.

Tajā pašā laikā viņa piebilda, ka “izvērtējums notiek tikai tāpēc, lai noteiktu, kuru no termināliem [būvēt] vai varbūt pat, iespējams, izvērtējot šos pieteikumus, abi varētu tikt reāli īstenoti.”

Kā zināms, pieņemtie grozījumi Enerģētikas likumā paredz, ka no 2023. gada 1. janvāra Latvija pilnībā atteiksies no Krievijas gāzes iegādēm un vienotajam dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatoram ir pienākums nodrošināt infrastruktūru, kas ierobežo piegāžu riskus, kā arī precizē saistīto gāzes lietotāju drošumu.

Foto: Valsts kanceleja