Sārts: Krievija šobrīd dara visu, lai armijā iesauktu vairāk cilvēkus

Krievijai nospļauties par savu karavīru dzīvībām, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts.

Sārts norādīja, ka karā Ukrainā kritušo karavīru skaitu abās pusēs ir sarežģīti apjaust, abām pusēm zaudējumi ir lieli: “Redzam, ka Ukrainas armija gatavojas pretuzbrukumam. Pāreja no aizsardzības uz uzbrukumu būs jauns pārbaudījums Ukrainas armijas spējām.”

“Joprojām ir viedoklis, ka Putins vēlas iegūt kontroli par Ukrainu. Manuprāt, ir ticami, ka Krievija vēlas anektēt to, kas ir viņu kontrolē un jau gatavojas referendumiem. Īstermiņa mērķis ir izdarīt šo un ilgtermiņa mērķis ir iesaldēt situāciju Ukrainā,” sacīja Sārts.

“Krievija šobrīd dara visu, lai armijā iesauktu vairāk cilvēkus. Tas tikai nozīmē, ka būs vairāk kritušo, jo, kā jau teicu, Krievijai ir nospļauties par saviem karavīriem,” piebilda eksperts.

Saistībā ar vienošanos par Ukrainas graudu eksportu Sārts uzskata, ka šaubas nepametīs šīs vienošanās izpildi: “Es domāju, ka visu laiku būs šaubas par to, vai parakstītā vienošanās par graudu eksportu strādās. Domāju, ka Krievija kādu laiku ļaus šim notikt un ik pa brīdim liks kādus šķēršļus, lai kavētu šādu eksportu,” sacīja Sārts.