Klientu parāds “Rīgas siltumam” sasniedzis 5,9 miljonus eiro

Akciju sabiedrībai (AS) “Rīgas siltums” klienti patlaban par saņemtajiem pakalpojumiem ir parādā 5,9 miljonus eiro, Latvijas Radio atzina “Rīgas siltuma” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

Vienlaikus viņš norādīja, ka šobrīd parāda apjoms ir līdzīgs kā citus gadus.

Savukārt runājot par nākotni, Talcis sacīja, ka pašlaik ir liela neziņa par AS “Latvenergo” tarifu, kas iesniegts saskaņošanai un varētu stāties spēkā septembrī. Tas ietekmēs arī “Rīgas siltumu”.

Tāpat viņš sacīja, ka gāzes apkures nodrošināšanai “Rīgas siltumam” pietiks.

Viņš informēja, ka redzot iedzīvotāju interesi un augošo satraukumu par gaidāmo apkures sezonu, AS “RĪGAS SILTUMS” organizē semināru “Kā gudri samazināt tēriņus par apkuri daudzdzīvokļu mājās?” Praktiskā semināra pārraide notiks, otrdien, 26. jūlijā, plkst. 14.00 portālā “Delfi”, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” Facebook kontā un AS “RĪGAS SILTUMS” YouTube kontā.

Seminārā ar risinājumiem energoefektivitātes uzlabošanai dalīsies eksperti no AS “RĪGAS SILTUMS”, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” un AS “Attīstības finanšu institūcijas Altum”.

Praktiskajā seminārā tiks sniegta skaidrojoša informācija par aktuāliem jautājumiem – ko varam veikt, lai samazinātu apkures izmaksas daudzdzīvokļu ēkās? Kā pieņemt lēmumus un sākt organizēt energoefektīvus soļus? Kādi lēmumi un kam jāpieņem par plānoto energoefektivitāti? Kur rast finansējumu?

“Semināru cikla apmeklētība liecina par iedzīvotāju pastiprināto interesi un satraukumu par apkures rēķiniem, kas ir lielāks nekā citkārt. AS “RĪGAS SILTUMS” no savas puses ir veikusi virkni energoefektivitātes pasākumu kā ražošanā, tā pārvadē, lai nodrošinātu drošu un nepārtrauktu siltumenerģijas piegādi. Līdz nākamajai apkures sezonai ir atlikuši vien daži mēneši, un redzam, ka ir neizmantotas siltumenerģijas patēriņa samazinājuma iespējas tieši iedzīvotāju pusē. Mudinām dzīvokļu īpašniekus uzsākt ātrās energoefektivitātes aktivitātes. Vasara ir pēdējais brīdis, lai ar mērķētām aktivitātēm, uzlabojot energoefektivitāti savos mājokļos, sagaidītu nākamo apkures sezonu ar apziņu, ka pastāvēs iespēja ekonomēt un maksāt mazāk,” pauda Talcis.