LIZDA plāno pedagogu piketu mācību gada nogalē

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) šodien ar Saeimas priekšsēdētāju spriedīs par pedagogu streika vienošanās izpildi. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga LTV raidījumā “Rīta Panorāma” uzsvēra, ka arodbiedrība nav mierā ar ministrijas piedāvājumu pedagogu slodžu balansēšanā.

“Ja netiks piedāvāts abas puses apmierinošs risinājums, tad tiks rīkots pikets pie valdības ēkas,” norādījusi LIZDA.

“Piketu mēs plānojam mācību gada nogalē. [..] Tas ir plānots ar mērķi no jaunā mācību gadu, kā valdība ir lēmusi, ka no septembra ir jāturpina balansēt darba slodzes,” sacīja Vanaga.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība arī vērsusies pie Saeimas frakcijām, kā arī pie Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, lūdzot iesniegt priekšlikumus grozījumiem Izglītības likumā, lai nodrošinātu vienlīdzīgu attieksmi pret darbiniekiem, kas tiek finansēti no valsts un pašvaldību budžeta līdzekļiem un kuri pēc būtības atrodas vienādās situācijās, kā arī, lai nodrošinātu atbalstu pirmspensijas vecuma pedagogiem, kas zaudēs darbu izglītības iestāžu reorganizācijas vai likvidācijas gadījumā.

Tāpat viņa pastāstīja, ka Latvijas Izglītības uz zinātnes darbinieku arodbiedrība jau šī gada sākumā nāca klajā ar iniciatīvu sagatavot pedagogu profesionālo ikdienu reglamentējošu Ētikas kodeksu, kas, izdiskutēts ar arodbiedrības biedriem, tiktu virzīts pieņemšanai nacionālā līmenī: “Mēs jau pagājušajā gadā uzsākām darbu pie ētikas kodeksa izstrādes ar mērķi, pirmkārt, pilnveidot pedagogu darba kultūru, un arī ar šo ētikas kodeksu stiprināt tās vērtības, uz kurām balstās sadarbība pedagogam ar skolēnu, studentu, arī kolēģu vidū, arī sadarbībā ar vadību, vecākiem un sabiedrību kopumā.”

Kā zināms, februāra sākumā pēc kārtējās tikšanās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) redzējums par pedagogu darba slodzes balansēšanu joprojām saglabājas atšķirīgs.

Foto: Valsts kanceleja