Levits: Galvenais ir panākt Krievijas režīma izolāciju no pasaules

Visas sankciju iespējas pret Krieviju vēl nav izsmeltas, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

“Sankcijas, par kurām lēmusi ES un ASV, ir patiešām bargas. Es uzskatu, ka visas iespējas vēl nav izsmeltas, ir jāpielieto visas iepējamās sankcijas, bet patlaban jau piemērotās ir spēcīgas un atstās negatīvu ietekmi uz Krievijas ekonomiku un militārajām spējām,” norādīja Levits.

Pēc prezidenta sacītā “galvenais ir panākt šī noziedzīgā [Krievijas] režīma izolāciju no pasaules, jo tas apdraud ne tikai Ukrainu, bet arī Eiropu un visu pasauli. Atbilde ir – izolēt!”

“Dažas valstis ir izdarījušas stratēģisku kļūdu, nonākot zināmā atkarībā no Krievijas enerģētikas piegādēm, taču tās ir to sapratušas un cenšas to mazināt. Vidējā laika posmā šī atkarība tiks mazināta. Dažos gados esam paredzējuši kļūt neatkarīgi no Krievijas gāzes. Valdība jau domājusi par iespējamām alternatīvām, ja piegādes tiks samazinātas. Mūsu importa apjoms nav pārmērīgi liels, bet centīsimies atrast alternatīvas,” sacīja Levits.

Latvijas Valsts prezidents kategoriski nosodīja Krievijas agresiju pret Ukrainu: “Iespējams, šī avantūra, šis karš ir Putina režīma beigu sākums. To rāda vēsture, ka šāda veida avantūras beigu beigās noved pie attiecīgā režīma beigām. Krievijai šī lekcija laikam būtu nepieciešama.”

“Latvijas pilsoņiem ir uzdevums domāt par valsti un sabiedrību. Iekšējās nesaskaņas ir jāatstāj otrajā plānā. Mums tagad ir jābūt vienotiem. Vienotība ir viens no galvenajiem Latvijas spēka avotiem,” piebilda Valsts prezidents.

Foto: Saeimas kanceleja