Lembergs: Siliņa vēlas Latvijas attīstību panākt ar runāšanu vien, bet tā tas nedarbojas

Latvijas reģionu attīstību nav iespējams panākt ar runāšanu vien, sacīja Ventspils pilsētas domes deputāts Aivars Lembergs.

“Pēc tikšanās ar Valsts prezidentu valdības vadītāja Evika Siliņa pauda ģeniālu domu, kā likvidēt Latvijas atpalicību ārpus Lierīgas. Vajagot biežāk runāt ar pašvaldībām. Runās katru dienu un Latvija dinamiski attīstīsies arī ārpus Rīgas. Cik vienkārši. Līdz šim neprata runāt. Jūs tam ticat? Ka ar muldēšanu var kaut ko panākt? Es personīgi tam neticu,” komentēja Lembergs.

Demonstrējot datus par Latvijas reģionu IKP pēc pirktspējas paritātes uz 1 iedzīvotāju pret ES 27 valstu vidējo vērtību 2017. un 2020. gadā, Lembergs norādīja, ka “Rīga ir virs ES vidējā līmeņa un tā palielinājusi savu atrautību par 7 procentpunktiem, kamēr Kurzemē ES vidējo līmeni sasniegs pēc 47 gadiem, bet Latgale pēc 94 gadiem.”

“Bet tagad būs ātrāk – Siliņa papļāpās ar latgaliešiem, un Latgale attīstībā apsteigs arī Rīgu. Jūs tam ticat? Es neticu. Ar runāšanu neko nevar izmainīt,” uzsvēra Lembergs.

Foto: Valsts kanceleja